Rõivas: kui Russalka ristmikku ei jõuta ehitada, tuleb ehitada Haabersti ristmik

Riigikogu liikme Taavi Rõivase sõnul tuleb linnavalitsuse puuduliku ettevalmistuse tõttu ära jääv Russalka ristmiku väljaehitus kiiremas korras asendada mõne teise suure Tallinna ristmikuga, näiteks Haabersti ringi mitmetasandiliseks ehitamisega.

"Valitsus on otsustanud toetada Russalka ristmiku ehitamist Euroopa Liidu vahenditest," ütles Rõivas. "Kuna Tallinna Linnavalitsus ei ole suutnud mitme aasta jooksul ettevalmistustöödega lõpuni jõuda, lükkub olulise ristmiku ehitus määramata tulevikku ning võib üldse ära jääda."

Rõivas lisas, et uue Russalka ristmiku ehituse edasilükkumine on Pirita ja Lasnamäe elanikele küll suureks löögiks, kuid veelgi suurem löök oleks, kui Tallinn eurorahast üldse ilma jääks. Ainsa mõeldava alternatiivina näeb Rõivas teist suurprojekti - Haabersti ringristmiku mitmetasandiliseks ehitamist. "Haabersti ringi ettevalmistustööd on juba mitu aastat valmis ning see ristmik kiirendaks tipptunnil liiklust nii Haabersti kui lähivaldade elanike jaoks," nentis Rõivas.

Kui linnavalitsus käest lastud võimalust kiirelt teise ristmiku ehitamise kavaga ei asenda, tähendab see Rõivase sõnul ligi poole miljardi võrra vähem investeeringuid linna ning jätkuvaid ummikuid elanike jaoks.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Ehituse erilehed