Poole miljoni eest saab tuhandeid kortereid

Turu kõrgajal peeti maagiliseks „mõistliku kauba” hinna alampiiriks miljonit krooni, nüüdseks on see kukkunud poolele miljonile, kirjutab ekspresskinnisvara.ee

Pindi Kinnisvara analüütiku Kairi Teesalu sõnul domineeris veel 2007. aastal suhtumine, et igasugune maamaja, talukoht või heas seisukorras korter pidi maksma vähemalt miljoni. Eufoorias müüjad leidsid tihtipeale, et alla selle summa pole mõtet tehingut ette võttagi. 17 suurema linna korteriomandite tehinguhindade kaalutud keskmist kajastav Pindi indeks on aga langenud viimase kahe aasta jooksul 47,5 protsenti.

Selle summa eest leidub juba väga erinevat kaupa kõikides suuremates linnades. Tallinnas on selle raha eest võimalik soetada elamiskõlbulik kahetoaline korter Lasnamäel, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas või elamukrunt linnast mõne kilomeetri kaugusel. Tartus ja Pärnus on aga valik poole miljoni eest veelgi suurem – pakkumisel on ka hulganisti kolmetoalisi kortereid, mis sobivad ka lastega peredele, väiksemates linnades aga saab täiesti elamiskõlbuliku eramaja koos väikese aialapiga.

Kairi Teesalu sõnul oleme hinnataseme poolest sisuliselt tagasi 2005. aasta keskpaigas, mil kiire tõus oli veel kuude kaugusel. Järsk hinnalangus tundub esmapilgul küll šokeerivana, kuid samas isikute jaoks, kes pole ennast ülisuurte laenudega koormanud, on turu rahunemine, sealhulgas maagilise hinnapiiri kahekordne langus vaid heaks uudiseks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed