Hiiumaa Säästumarket sai ehitusloa  

Kärdla linnapea Anton Kaljula kirjutas möödunud nädalal alla ASile Kinnisvaravaldus antud ehitusloale ja Säästumarketi ehitamiseks Kärdlasse on kõik teed nüüd valla, kirjutab saarlane.ee.

Kinnistu naabermajade elanikud kogusid 80 allkirja Säästumarketi rajamise vastu. “See koht on suure kaupluse jaoks ebasobiv, kuna asub otse elumajade rajoonis,” selgitas kaupluse naaberkinnistu omanik Terje Lees- Leesmaa, kes kogus allkirju kaupluse ehitamise vastu. Tegelikult näeb ka Kärdla linna generaalplaan, mis kehtib 2001. aastast, paikkonda ette vaid elumaju.

Linnapea selgitas Lees- Leesmaale, et õiguse kaupluse püstitamiseks annab kehtestatud detailplaneering. Planeeringuteate ilmumist Hiiu Lehes paraku naaberkinnistute elanikud ei märganud. “Magasime selle lihtsalt maha. Meie jaoks on see läinud rong, aga tänavu 1. juulist hakkab kehtima ehitusseaduse muudatus, mis kohustab naaberkinnistute omanikke detailplaneeringu algatamisest kirjalikult teavitama,” teadis Lees-Leesmaa.

Linna ehituse peaspetsialist Riho Tartu sõnul rajatakse Säästumarketi klientidele 29 parkimiskohta ja müügipinda saab uues poes olema koguni 720m2. See, millal pood tegelikult uksed avab, pole veel teada.

ASi Rimi Eesti Food värbamisspetsialist Raili Niinemäe sõnul on tema ülesanne poodide meeskondi komplekteerida. Tabelist, kus toodud sel aastal avatavad kauplused, Kärdlat ma ei leidnud,” ütles Niinemäe.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed