Tartu kauples Ahhaa ehitushinnast 44 miljonit alla

Ehkki esialgu pidi Tartusse rajatava teaduskeskuse Ahhaa hoone ehitamine maksma minema 211 miljonit krooni, siis läbirääkimiste tulemusena nõustus ehitaja hinda vähendama 167 miljoni kroonini, kirjutab Tartu Postimees.

Kuna ehitushinnad on 2007. aasta lõpus korraldatud riigihanke ajaga võrreldes oluliselt alanenud, otsustas linnavalitsus alustada riigihanke võitnud aktsiaseltsiga Nordecon Ehitus (endine Linnaehituse AS) läbirääkimisi. Läbirääkimised tõid hoone ehitusmaksumuse 211 337 999 kroonilt 167 427 641 kroonini, vahendas linnavalitsuse pressiesindaja Mihkel Lendok.

Abilinnapea Karin Jaansoni sõnul saavutati tulemus, mis rahuldab mõlemaid pooli. «Praegustes majandustingimustes on äärmiselt tähtis ja tegelikult ka loomulik, et Ahhaa odavamalt ehitatud saab, sest ehituse hinnad pole lihtsalt enam samad, mis hanke tegemise hetkel,» selgitas Jaanson. Abilinnapea lisas veel, et kokkuvõttes saab Ahhaa ehitatud esialgsest hinnast ligi 25 protsenti odavamalt.

Uuesti sõlmitava ehituslepingu järgi on Teaduskeskuse Ahhaa hoone valmimise tähtajaks 2010. aasta 31. detsember ning ehitustööde orienteeruvaks alguseks selle aasta mai keskpaik. Hoone on plaanis külastajatele avada 2011. aasta kevadel.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed