Pettunud korteriomanikud pöörduvad politseisse

Üürnikes pettunud korteriomanikud pöörduvad järjest sagedamini oma murega politsei poole, kuid korrakaitsjad nende juhtumite puhul aidata ei saa, vahendab ekspresskinnisvara.ee

„Kas on üürnik üürileandja teadmata lahkunud ja üüriraha võlgu jäänud või lihtsalt ei maksta korteriomanikule ega kolita ka välja,” selgitab Kuressaare politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi Oma Saarele.

Näiteks, Kuressaare äärelinnas võttis korteri üürile üks tore noor perekond, kes jättis endast igati hea mulje. Kui esialgu tundus kõik korras olevat, siis viimaks hakkasid majaelanikud kaebama, et korteris käivad peod ja saalib palju rahvast. Omanik otsustas üürilistega lepingu lõpetada.

„Kui korteri kätte sain, tuli välja, et kolme kuu maksud on maksmata,” ütles korteriomanik, lisades, et lahkudes võtsid üürilised kaasa ka tema televiisori.

Mägi sõnul soovivad korteriomanikud, et politsei otsiks võlgu jäänud üürniku üles või tõstaks välja selle, kes välja kolida ei taha. Politsei infojuht selgitas aga, et eluruumi üürilepingust tuleneva vaidluse lahendamiseks tuleb pöörduda kas üürikomisjoni või kohtu poole.

„Politsei saab sekkuda üksnes siis, kui talle on selleks antud vastav õigus,” sõnas Lääne politseiprefektuuri jurist Irina Punko, selgitades, et reeglina antakse selline pädevus seadusega, vahel ka seaduse alusel antud määrusega.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed