Tallinn rajab kolmanda tööstuspargi Suur-Sõjamäele

Tallinna linn kavatseb rajada Lasnamäele Suur-Sõjamäe tänavale kolmanda tööstuspargi, mille detailplaneering peaks valmima 2010. aasta alguseks.

Tulenevalt vajadusest luua tööstusettevõtetele pealinnas veelgi oma tootmise alustamise või olemasoleva tootmise laiendamise võimalusi, algatatakse kolmanda tööstuspargi rajamiseks detailplaneering aadressil Suur-Sõjamäe tn 29b, teatas linnavalitsus. "Detailplaneering peaks valmima 2010. aasta alguseks ning seejärel alustatakse ka tehnilise infrastruktuuri projekteerimist ja väljaehitamist," ütles Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli.

"Tuleva aasta lõpuks on Tallinnas 16 uut infrastruktuuriga varustatud tootmismaad, kuhu ettevõtted saavad rajada oma tööstushooned ning luua uusi töökohti," lisas ta.

Tallinna linn on juba loonud tootmisettevõtetele kaks tööstusparki, kus on välja ehitatud tehniline infrastruktuur ning enamik kinnistuid on tootmisettevõtetele müüdud või on kinnistutele seatud hoonestusõigus. Lasnamäe tööstuspargis on tootmise avanud juba seitse ettevõtet, kus töötab üle tuhande inimese ning järgmise aasta lõpuks alustab tegevust veel seitse firmat.

Abilinnapea sõnul on tööstuspark ideaalne vahend praegusel majanduslikult keerulisel ajal ettevõtluskeskkonna soodustamiseks ja ettevõtlusaktiivsuse tõstmiseks, kuna infrastruktuur ja sellele lisaks heal tasemel avalikud teenused on linna poolt eelnevalt juba välja arendatud, millega kaasneb ka stabiilne ja pikaajaline arenguprogramm.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed