Emajõele ehitatakse kaks mobiilset paadisilda 

Tartu linn kavandab koos SA Emajõe Jõeriigiga tänavu kahe mobiilse paadisilla ehitamist Emajõele, kirjutab Maaleht.

„Jõelinnana on meil aastaid olnud paatide randumine üks murekohti. Kahe mobiilse paadisillaga saame paadiomanike elu mugavamaks teha Rebase tänava  randumiskohal ja Ujula tänava Konsumi juures. Viimane on ainus otse jõekaldal asuv pood, kuhu paadiga ligi saab," rääkis abilinnapea Margus Hanson.

Linna eraldas reservfondist 80 000 krooni sihtasutusele Emajõe Jõeriik, kes lubas uue navigatsioonihooaja alguseks mobiilsed sillad valmis
ehitada.

"Ujula Konsumi juurde kavandame ajutist mobiilset paadisilda, mida saame kasutada vajadusel ka Atlantise lähistel. Rebase slipi juures kergendab
mobiilne paadisild paatide vette laskmist ja veest välja tõmbamist," selgitas SA Emajõe Jõeriik juhataja Viktor Nukka.

SA Emajõe Jõeriigil on lähiaastail kavas välja ehitada ka kaks statsionaarset randumiskohta - Ujula Konsumi juures ja Liiva tänava lähistel. Selleks taotleb sihtasutus raha Interreg IVA programmist. „Projektid valmisid juba 2006. aastal Phare programmi toetusel ja nüüd loodame nende elluviimiseks Euroopa struktuurfondidest raha saada. Positiivse otsuse puhul saame nende väljaehitamisega alustada 2010-2011. aastal,"  ütles Nukka.

SA Emajõe Jõeriik on Tartu Omavalitsuste Liidu asutatud sihtasutus, mille peamine eesmärk on tegelda sadama- ja randumiskohtade rajamisega ning laeva- ja paadiliikluse edendamisega Emajõel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed