Vabaduse väljakul algab kriitiline betoonivalu

Tallinna kesklinnas Vabaduse väljaku parklal betoonitöid teostav Mapri Projekt alustab reedel, 3. aprillil 15 tundi kestva betoonitööga – toimub 1500m2 suuruse plaadi valu, mis on oluline ehitusjärk.

Kokku valatakse ligikaudu 650 kuupmeetrit betooni, mille paigaldamine kõigi eelduste kohaselt lõppeb hilistel õhtutundidel. Mapri Projekti meeskonnas toimunud ajurünnaku  käigus sai valupäevaks teadlikult valitud reedene päev, et ööklubidest kostev tants ja trall vaigistaks betooni lihvimiseks kasutavate kopterite müra.

Betooni vastuvõtmise vastutusrikas ülesanne lasub kahel brigaadil ja platsijuhtidel, kusjuures mõlemal brigaadil on kasutada oma betoonipump ning seda teenindavad betoonimikserid.

Töö käigus paigaldatakse betooni sisse betooni kivinemist mõõtvad andurid. Selleks, et betoon võimalikult heades tingimustes kivineda saaks katame lihvimise käigus betooni järelhooldusainega ning peale lihvimist soojusisolatsioonimattidega. Kuna kevad pole veel saabunud, tagatakse kivinemiseks vajalik soojus nelja 200 kW soojapuhuriga.

Jalakäijate platsi soovitud tugevusnäitajate saamiseks on betoneeritav vaheplaat armeeritud tavaarmatuuriga ja järelpinge trossidega. Analoogset tehnoloogiat on ka kasutatud Neeva jõe sildade rajamisel.

OÜ Mapri Projekt kuulub Eesti Ehituse, uue nimega AS Nordecon International, kontserni ning on Eesti suurimaid betoonifirmasid, kelle 2008 aasta käive oli 227 miljonit krooni.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed