LHV: Arco Vara ja Q Vara ei saa veel ühte potti panna

LHV analüütik Erki Kert ütles ehitusuudised.net-le, et pelgalt vaatlusmärke tõttu ei saa Arco Vara ja Q Vara veel ühte potti panna.

„Mul ei ole põhjust arvata, et vaatlusmärke lisamiseks oli muid põhjusi kui Tallinna börsi teates välja toodud. See tähendab, et põhjus on aruande hilinemine ning sellega seotud ebaselgus Arco majandustulemuste osas,“ märkis Kert.

Börsi hinnangul võib majandustulemuste avalikustamisega hilinemine olla oluline, kuna 12 kuu majandustulemused on üheks kõige olulisemaks teabe allikaks emitendi majandustegevuse kohta ning aruande avalikustamise hilinemisega rikutakse investori võimalust hinnata talle kuuluvate väärtpaberite väärtust.

Kuna emitendi börsiteates viidatakse kinnisvaraturu ebalikviidsusele ning sellest tulenevale kinnisvara hindamise keerukusele, võib see viidata emitendi majandusliku olukorra keerukusele ning seega ka väärtpaberite väärtuse ebaselgusele. Kuna investoritel on kogu Euroopas õigustatud ootus saada teatud liiki teavet kindlal ajal, võib sellise teabe viibimine, eriti ebalikviidse turu tingimustes kahjustada investorite huve, teatas börs.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed