Agressiivsed pakkumised kiirendavad agoonia lõppu

Grand Kinnisvara tegevjuht Marek Kerna arvates aitavad kinnisvaraturu tervenemisele kaasa agressiivsed pakkumised.

Marek Kerna, Grand Kinnisvara tegevjuht:

Üha enam kuuleme nn šaakalitest, kes viskuvad hääbuvate, s.t täitevmenetluse staadiumis olevate ettevõtete ja kinnisvara kallale. Nende tegutsemist jälgides võiks arvata, et turul põhi juba paistab, aga see ei pruugi siiski nii veel olla.

Kinnisvara vallas võidavad need, kes põhja ära tabavad, ent see on pigem õnneasi kui loogiline tegutsemine. Investorid on äraootaval seisukohal ja vihjavad, et on kõikidele pakkumistele avatud. Nii aga jäämegi seda põhja tunnetama.

On olemas palju efektiivsem moodus põhja kättesaamiseks. Esiteks, tuleb pidevalt anda signaale, et olen investor ja mul on vabu vahendeid; teiseks tuleb teha aktiivselt tööd ja „diagnoosida“ järgmisi objekte. Selleks tuleb tajuda turgu ja teha agressiivseid pakkumisi, nii tuleb ka põhi kiiremini ja üldine agoonia saab terveks ravitud.

Aga mida tasuks siis investeerimisel silmas pidada? Kõige minevam kaup on kindlate kassavoogudega äri- ja kaubanduspinnad. Poolikute arenduste puhul võib ju hind olla soodne, ent tulevikus tuleb võib-olla arvestada garantiitöödega. Arvata on, et enne kui päris põhi kätte jõuab, lähevad hinda heas asukohas asuvad maad, mis on kaetud ehituseks vajaliku dokumentatsiooniga ehk siis detailplaneeringute ja ehituslubadega.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed