Tootsi alustab aprillis torustikurenoveerimisega

Tootsi vald sai keskkonnainvesteeringute keskuselt alevi vee- ja kanalisatsioonitorustiku renoveerimiseks 2,38 miljonit krooni. Koos valla omaosalusega lähevad aprilli lõpus algavad ja suvel lõppevad tööd maksma 3 miljonit krooni.

Tootsi vallavanem Kaljo Ahman märkis, et 1950. aastatel ehitatud torustik on nii roostes, et selle küljest võib käega tükke murda. Seetõttu on roostene kodude kraanivesigi, vahendab Pärnu Postimees.

Valla eelarve on sel aastal 12,4 miljonit kroonit, mis on eelmise aasta 14,8 miljoni krooniga võrreldes 16 protsenti väiksem. Riigipoolsete kärbetena tõi Ahman välja toetusfondi vähendamise, tulumaksu ja teedeehitusele eraldatava raha.

Seoses riigi negatiivse lisaeelarve vastuvõtmisega vähenes kohalikele teedele eraldatav raha tänavu veelgi, jäädes vaid 137 000 kroonile, mis möödunud aastaga võrreldes on üle kolme korra väiksem.

Vald loodab saada KOIT-kavast tuge kohaliku põhikooli fuajee kordategemiseks ja püüab Tootsi valla ajaloos esimest korda raha saada Euroopa Liidu fondidest hooldekodu rajamiseks dementseile vanureile.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2017

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Hilti otsib MÜÜGIESINDAJAID

Manpower OÜ

06. detsember 2017

Ehituse erilehed