ERM-i uue maja ehitus sel aastal ei alga

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue hoone ehitamiseks vajaliku Euroopa abiraha eraldamine selgub alles järgmise aasta kevadel, kui Euroopa Komisjon Eesti abitaotluse kooskõlastab.

Eesti Rahva Muuseumi Ehituse Sihtasutuse juhatuse liige Peeter Mauer ütles ERR-i uudisteportaalile, et tänavusel sel aastal ehitus kindlasti ei alga, kuna raha taotlemine võtab aega ja ka majanduskriisi tõttu võib tulla rahastamisel tagasilööke.

Maueri sõnul peab EAS-le taotluse esitamiseks olema valminud ERM-i uue hoone põhiprojekt ja väljastatud ehitusload ning loodetavasti on need suve lõpuks olemas.

ERM-i maja ehituseks on Euroopa Regionaalarengu Fondist plaanis taotaleda 500 miljonit krooni, mis on umbes 40% vajaminevast. Raha eraldatakse osade kaupa kuni aastani 2013 ning need peavad olema kasutatud hiljemalt 2015. aastaks.

"Ehitushinnad langevad ja ega ERM-i täpset  hinda ei oska enne ehituskonkursi läbiviimist ennustada, kuid tõenäoliselt ületab see miljardit krooni," rääkis Mauer. Mullu 31. mail allkirjastati ERM-i uue hoone arhitektuurse projekteerimise leping arhitektuuribürooga SARL d`Architecture Dorell Ghotmeh Tane. Lepingus nähti ette, et uue hoone ehitamine algab hiljemalt 2009. aasta lõpus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed