EKA ehitushind muudkui paisub

Kunstiakadeemia uue hoone maksumuseks on arvestatud ligi 400 miljonit krooni. Projekteerimiseks tahab akadeemia võtta 2,4 miljonit eurot ehk 37,2 miljonit eurot laenu, ehituse lõpetamiseks on tarvis veel lisalaenu.

Ehituse planeeritav hind 397 miljonit krooni pole lõplik suurus. „Ehitushinnale lisanduvad projekteerimine, seadmete ja mööbli soetamine, kolimiskulud ja muud pisemad uue maja kasutuselevõtuga seotud kulud. Ehituspakkumised saame pärast põhiprojekti laekumist korraldatava riigihanke tulemusena, varem ei ole täpsete numbritega võimalik spekuleerida – pealegi on projekteerimine pooleli,“ rääkis rektor Signe Kivi Eesti Päevalehele.

Projekteerimise rahastamiseks on käimas riigihange 2,4 miljoni euro ehk 37,2 miljoni krooni laenamiseks. Ehitamise jaoks saab EKA raha ka SA Archimedese kaudu tulevatest struktuurvahenditest, kuid need saab kasutusele alles pärast projekti valmimist, detailplaneeringu kinnitamist ja ehitusloa saamist. Samas tuleb projekteerimise eest maksta varem kui ehitusluba väljastatakse.

Hoone ehitustööd peaksid algama järgmisel aastal ja maja peaks valmima 2011. aasta lõpus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed