Viadukti ehitus tekitab Ülemistel megaummikuid

Ülemiste viadukti ehitajad jõudsid sel nädalal tööjärjega niikaugele, et hakkasid tegema ettevalmistusi betoonpostide valamiseks Tartu maantee kahe sõidusuuna vahel.

Tallinna tihedaima liiklusega ristmikul peavad autojuhid viadukti ehitamise tõttu kuni septembrikuu lõpuni taluma tavapärasest suuremaid ummikuid, kirjutab Postimees.

Sillaehituse peatöövõtjal Merko Ehitusel on juba lepingu sõlmimise ajast linnavalitsusega kokkulepe, et Tartu maantee raudteeviadukti all jääb kogu ehitamise ajaks vähemalt kaks sõidurada liiklemiseks vabaks. See nõue on praegu ka täidetud.

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse peaspetsialist Vello Lõugas ütles, et raudteeviadukti all on mõlemas sõidusuunas liikluseks suletud vasakpoolseim sõidurada. Liikluspiirangud Ülemiste ristmikul kestavad kuni uue viadukti valmimiseni 30. septembril.

Ülemiste viadukti peatöövõtja Merko Ehituse juhatuse liige Andres Agukas rääkis, et sillatalade paigaldamine võimsate kraanadega tuleb kindlasti teha öösiti, et liiklust vähem häirida. Sild tuleb nii lai, et sinna mahub ära kaks sõidurada.

Ülemiste viadukti ehitus algas mullu 1. detsembril ning peab lõppema tänavu 30. septembriks. Silla projekteerimise ning ehitamise kogumaksumus on Tallinna kommunaalameti andmetel 39,8 miljonit krooni.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed