ABB sai Kuveidist 4 mlrd tellimuse

ABB Grupp sai Kuveidist hiigeltellimuse, 400 miljoni dollari suurune leping hõlmab kolme uue alajaama rajamist.

Energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB sõlmis 400 miljoni USA dollari suuruse lepingu kolme uue alajaama rajamiseks Kuveidis, et parandada riigi ülekandevõrgu töökindlust, teatas ettevõte.

Kuveidi Elektri- ja Veeministeeriumiga sõlmitud lepingu kohaselt teostab ABB alajaamade projekteerimise, seadmete tarne, ehituse ja seadistamise. Uute alajaamade käikuandmine võimaldab tõsta ülekandeliinide pinget 300 kilovoldilt (kV) kuni 400 kilovoldini. Kõrgem pinge aitab omakorda suurendada ülekandevõrgu töökindlust ja tõsta ülekandemahtusid kasvava nõudluse tingimustes.

„Rajatavad alajaamad tugevdavad ülekandevõrku, võimaldavad suurendada liinide läbilaskevõimet Kuveidis ning aitavad leevendada piirkonna kasvavat nõudlust elektrienergia järele, suurendada energiatõhusust ja parandada kvaliteeti," ütles ABB elektrisüsteemide divisjoni juht Peter Leupp.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte mahukaimad tegevusvaldkonnad on tuulegeneraatorite ja sagedusmuundurite tootmine, ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektide elluviimine ning täishooldusteenuse pakkumine tööstusklientidele.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed