Arco Vara esitas hagi Ühendatud Kapital vastu 

Täna esitas Arco Investeeringute AS Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Arbitraažikohtusse hagiavalduse137  mln krooni sissenõudmiseks AS Ühendatud Kapital'ilt ning taotluse hagi tagamiseks.

11.03.2009 edastas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Arbitraažikohtu Nõukogu oma  06.03.2009 otsuse alusel Arco taotluse hagi tagamiseks Harju Maakohtule ning kohus on teinud määruse, millega rahuldas hagi tagamise taotluse täies ulatuses.

Arco hagi tagamiseks seab Harju Maakohus AS Ühendatud Kapital tütarettevõte aktsiate ja osade käsutamise keelumärked, arestib võlgniku rahalised vahendid Eesti krediidiasutustes ning seab kohtulikud hüpoteegid ettevõtte kinnistutele.
 
Arco Vara on enda aastalõpu finantsides nõuet 45% alla hinnanud. Arco Investeeringute AS, Sigma Real Estate Ltd ja AS Ühendatud Kapital vahel on sõlmitud 26.veebruaril 2008.aastal kavatsuste protokoll. Protokolli eesmärgiks oli sätestada põhitingimused ja -printsiibid Arco poolt 50% osaluse omandamiseks Küprose äriühingus, mis omakorda omas ja haldas Ukrainas paiknevate kaubanduskeskuste arendust.

Kavatsuste protokolli kohaselt on Arco teinud ettemakse ja andnud allutatud laene kokku $10mln (124.5 mln krooni; 8.0 mln eurot), mis on Arco'l õigus tagasi nõuda ja mis on tagatud AS Ühendatud Kapital garantiiga. Arvestades asjaolu, et vastaspool pole nõus Arco kompromissettepanekuga lisatagatiste seadmiseks ja võla ajatamiseks, otsustas Arco juhatus asuda tegelema AS Ühendatud Kapital garantii realiseerimisega.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed