Abi laenuhädalistele päevakorrast maas

Jaanuaris jäi rahandusminister Ivari Padari kohtumistest pankade esindajatega mulje, et kohe-kohe on riik välja pakkumas reaalseid lahendusi, mil moel laenu tagasimaksetega ajutistesse raskustesse sattunud peresid aidata, praegu ei tegele asjaga aga enam keegi, vahendab Ekspresskinnisvara.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Piret Seemani sõnul ei näe ministeerium riigi sekkumise järele praegu vajadust, kirjutab Ärileht.

„Aasta alul tekkis oht, et tööpuuduse kasvades võib muutuda tõsiseks probleemiks see, et hulk inimesi jääb hätta oma kodulaenu tasumisega. Rahandusminister Ivari Padar kohtus jaanuaris kõigi kommertspankade esindajatega, kes kinnitasid talle, et pankade endi huvides on pakkuda ajutistesse makseraskustesse sattunud klientidele võimalust ajatada nii laenu põhiosa kui võimalusel ka intresside maksmist,” sõnas Seeman.

Tema sõnul ei näe rahandusministeerium hetkel vajadust riigi sekkumise järele, aga kui olukord peaks halvenema, on ministeerium valmis välja tulema toetusskeemiga. Esmane püüdlus on kahtlemata säilitada inimestele töökohad, mis lubab neil täita pankade ees võetud kohustusi.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed