Lasnamäele kavatsetakse ehitada 45 meetri kõrgune elumaja

Tallinna linnavalitsus algatas detailplaneeringu, mille kohaselt soovib arendaja ehitada aadressile Pae tänav 23d kuni 15-korruselise korterelamu, kirjutab Ekspesskinnisvara.

0,71 hektari suurune kinnistu paikneb Lasnamäe linnaosas Sikupilli ja Pae asumi piiril Laagna tee ning Pae ja Võidujooksu tänava vahelisel alal. Planeeritav maa-ala on haljastamata asfalteeritud plats, mis oli varem kasutusel parklana. Kinnistu on hoonestamata ja seal ei kasva ühtki puud. Ümbruskonnas asuvad peamiselt kolme- kuni viiekorruselised elu-ja ärihooned.

Kavandatava hoone kaks kõrgemat mahtu hakkavad olema 8- ja 15-korruselised. Need plaanitakse ühendada avatud poolmaa-aluse parkimismaja ja selle pealse lahtise parkimistasandiga. 15-korruselise hooneosa maksimaalseks kõrguseks maapinnast on lubatud 45 meetrit. Kokku on kavas ehitada kuni 115 korterit.

Rajatavast hoonestusest  ja juurdepääsuteedest vaba ala kaetakse murukattega, kuhu paigutatakse hoone mõlemale elamuosale lastemänguväljak, mida ühendab 100 meetri pikkune jalutus-jooksurada. Mänguväljakute ja jalutus-jooksuraja poolsele kinnistu piirile on kavandatud hekk. Parkimisplatside ja teede äärde istutatakse puid ja põõsaid.

Detailplaneeringu eskiisi koostas OÜ Stuudio Beeta, kinnistu omanik on OÜ Nordkapital.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed