Homme algab Automaatikapäeva mess 2009

11. märtsil algab Tallinna Tehnikaülikoolis 47. Automaatikapäeva raames toimuv erialamess süsteemi- ja automaatikainseneridele, kellele tutvustavad uusimaid protsessijuhtimise tehnoloogiaid oma ala tunnustatud eksperdid ning hoone- ja tööstusautomaatikaga tegelevad firmad.

12. märtsil toimub 47. Automaatikapäev, kus jagavad nõuandeid TTÜ automaatikainstituudi spetsialistid ning automaatikalahenduste pakkujad.

Automaatikapäeva ühe esineja, AS Siemens Ehitusautomaatika osakonna juhataja Aivar Kuke sõnul on võimalik korrektselt projekteeritud ning paigaldatud tänapäevase hoone automaatika ja kontrollsüsteemidega saavutada märkimisväärne energia kokkuhoid. Tulenevalt hoone kasutusotstarbest on energiasäästu määr erinev. Näiteks eramute puhul on võimalik saavutada kuni 27%, büroodes kuni 39% ja ostukeskustes kuni 49% energia kokkuhoidu.

„Kindlasti peab silmas pidama, et Ilma adekvaatse juhtimise ja kontrollita ei realiseeru ka parimad energiasäästu ideed,“ lisas Kukk.

Ehitusautomaatika huvilistele seatakse tutvumiseks üles stend võimaliku nn targa maja variandiga koos ehitusautomaatika valiku programmiga.

Automaatikapäeva raames toimub ka Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühingu poolt korraldatav seminar teemal „Hoone automaatika ja kontrollsüsteemide mõju hoonete energiatõhususel ”, kus keskendutakse sisekliima ja energiaefektiivsuse saavutamisele.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed