Tartu raamatukogu eskiis jõuab linnavalitsusse 

Vabaduse puiestee äärde kavandatava Tartu kunstimuuseumi ja linnaraamatukogu ühishoone planeeringu eskiis jõuab uuel nädalal linnavalitsusse, juba käib töö ka arhitektuurivõistluse ettevalmistamise nimel, kirjutab Tartu Postimees.

Nende kahe kultuuriasutuse ruumimurede lahendamiseks on kavas Kompanii ja Magistri tänava vahel olevat kunstimuuseumi-raamatukogu kvartalit laiendada neljakorruselise uusehitisega Vabaduse puiesteeni kunagisele haljasalale, mis nüüd on populaarne autoparkla.

Vastavalt muinsuskaitse eritingimustele peab uus ehitis tagama ajalooliste hoonete fassaadide hea vaadeldavuse. Raamatukogu ja muuseumi ühishoone ning käimla-alajaama vahekaugus peab planeeringu järgi jääma 10 meetrit. Säilima peab ka 12 meetri laiune Magistri tänav.

Planeeritud hoonestusala ja olemasolev hoonestus ühendatakse raamatukogu 1978. aastal ehitatud hoidlahoone kaudu üle Magistri tänava, kuid vähemalt esimese korruse ulatuses on planeeritud jalakäijate tunnel, mis tagab Magistri tänava vabalt läbitavuse Gildi tänavalt kuni Raekoja platsini.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed