Reform nõuab Savisaarelt selgitusi Põhjaväila ehituse külmutamise kohta

Tänasel volikogu istungil esitas Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer linnapea Edgar Savisaarele arupärimise, milles soovib teada, mis põhjustel otsustati edasi lükata Põhjaväila ehk Pirita poolt Russalkast Vanasadamani kulgeva teelõigu ehituse.

Savisaar on oma kirjas majandus-ja kommunikatsiooniministrile teatanud, et Põhjaväila ehitusega pole kuidagi võimalik sel aastal alustada.

„Pole mingit kahtlust, et Põhjaväila projekt on üks olulisemaid teedeehituse objekte Tallinnas. Lisaks sellele on projekt saanud kaasfinantseeringu Euoopa Liidu struktuurfondist,“ ütles Holsmer. „Põhjaväila lahenduse koostanud Sweco Projekti projektijuht Ants Jakobson andis juba aasta aega tagasi teada, et on kõrvaldatud kõik takistused tööde alustamiseks ja kõik kooskõlastused on projektil olemas,“ lisas Holsmer.

„Seda enam kõlab uskumatuna, et Savisaare juhitud keskerakondlik linnavalitsus soovib projekti külmutada, pannes sellega ohtu Põhaväila valmisehitamise Euroopa Liidu rahade eest. Antud juhul ei ole linnapeal õigust süüdistada ka riiki, sest 500 miljoni krooni eraldamise otsus on juba tehtud,“ toonitas Holsmer.

Aasta tagasi otsustas vabariigi valitsus eraldada perioodil 2007-2013 Euroopa Liidu poolt toetavatest transpordi investeeringutest Pirita poolt Russalkast Vanasadamani kulgeva teelõigu moderniseerimiseks 500 miljonit krooni.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed