Alltöövõtja: tööde venimine oli Merko enda süü

Vastuseks Äripäeva kommentaaripalvele teatas Merko Tartu trahvitud ja ettevõtte pankrotti nõudev alltöövõtja Sanitex IM, et tööde venimine polnud nende süü.

Järgneb Sanitex IMi selgitus.

OÜ Sanitex IM sõlmis töövõtulepingu AS Merko Tartuga 14. juulil 2008. 31. oktoobriks olid kõik tööd, mida oli võimalik teha ehk üle 90% tööde üldmahust, tehtud. Ülejäänud tööde tegemine ei sõltunud OÜ Sanitex IMist, vaid objekti üldvalmimisest. Näiteks tellija tarnitavad eriotstarbelised valamud ja segistid saabusid objektile alles detsembri alguses, peale mida OÜ Sanitex IM need ka paigaldas.

Tööde tegemise käigus ei esitanud AS Merko Tartu OÜ Sanitex IMile ühtegi pretensiooni ei tööde tegemise ega kvaliteedi osas. Esimesed pretensioonid ilmnesid detsembri alguses, kui AS Merko Tartu süüdistas OÜ Sanitex IMi töödega hilinemises. Kuna tööde hilisem tegemine ei olnud kuidagi seotud OÜ Sanitex IM tegevusetusega, vaid objekti üldise valmimisega, ei saa OÜ Sanitex IM süüdistustega kuidagi nõustuda.

OÜ Sanitex IM poolt objektil tehtud tööde kogumaksumus oli ligi 2 miljonit krooni ja kuni tänase päevani ei ole AS Merko Tartu maksnud tehtud tööde eest sentigi.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed