Merko kasseeris trahvi sisse alltöövõtjalt

Tartusse kerkinud kaubanduskeskuses tehtavate töödega hilinemise eest trahvis tellija peatöövõtja Merko Tartut ligi 2 miljoni krooniga, kes omakorda pööras trahvi töödega hilinenud alltöövõtja OÜ Sanitex IM vastu.

„Tänases majandussituatsioonis, kus iga kroon on kallis ja kõigi kohustuste lepingujärgset täitmist hinnatakse väga täpselt, peavad kõik ehitajad ja ka kõik meie alltöövõtjad suutma kahaneval turul end tõestada,“ ütles Merko Tartu juhataja Margus Kull. „Meie kliendid ootavad meilt lepingute ranget täitmist ja sama ootame ka oma alltöövõtjatelt.“

AS Merko Tartu sõlmis OÜ Sanitex IM-ga sõlmis  veevarustuse-, kanalisatsiooni- ja küttetööde teostamise lepingu Aardla 114 kaubanduskeskuses 14. juulil 2008, tööde lõpetamise tähtajaga 31. oktoober.

Tööde tegelik lõpetamine fikseeriti 10. detsembril 2009. Merko Tartu on leppetrahvi tasaarveldanud OÜ Sanitex IM arvetest ettevõttele.

AS Merko Tartu kuulub AS Merko Ehituse kontserni, ettevõtte konsolideeritud müügitulu oli möödunud aastal 308,7 miljonit krooni, püsides 2007. aastaga samal tasemel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed