Tartus Laia tänava silla ehitajad valmistuvad suureks betoonivaluks

Vabaduse silla ehitustanner kihab firma Tilts töömeestest, kes kiirustavad silla sõiduteeosa terasarmatuuri lõpetamisega, et lähiajal saaks alustada betoonivalu, kirjutab Tartu Postimees.

Sillaehituse linnapoolne järelevalvaja Rein-Matti Laarmaa ütles, et graafiku järgi pidanuks armatuur küll pühadeks valmis olema, kuid ehitaja sõnul tekkis viivitus pakaseilmade tõttu.

Esmaspäeval käisid töömaaga tutvumas betoonitehase mehed, uurisid, kuhu saab panna pumbad ja kui pikki voolikuid vaja läheb. Sillaplaadi valamiseks läheb vaja 930 kuupmeetrit betooni, mille valamiseks kulub arvestuste järgi järjepanu 40 tundi, pea kaks ööpäeva jutti.

Silla ümber on ehitatud elektriga köetav soojasärk, betoonisegu soojendatakse tehases 15 kraadini, aga ometi tuleb oodata ka soodsamat kergelt plussis ilma, ütles Laarmaa.

Betoonifirma Rudus betooni müügijuht Jaanus Järve ütles, et ees seisab tavatu suur betoonitegu, millega võrreldav oli Puurmani silla valamine. Kogu tsementi pole võimalik kohapeal mahutada, seda tuleb Kundast juurde tuua.

Betooni tootmisel paneb Rudus valmis oma tagavaratsehhi ja ostab tootmiseks valmisolekut veel ühelt betoonitootjalt, et tehnilised apsud ei saaks betooni sujuvat juurdevoolu katkestada.

Kahe töötava betoonipumba kõrvale tuleb ka üks varupump.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed