Kristiine linnaossa kavandatakse sotsiaalkeskust

Tallinna linnavalitsus algatas Tuisu tn 20 kinnistu detailplaneeringu koostamise, mille eesmärgiks on rajada Kristiine linnaossa neljakorruseline sotsiaalkeskus.        

Kristiine Linnaosa Valitsus korraldab lähiajal detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks avaliku arutelu.

Tuisu tn 20 kinnistule on plaanis rajada Kristiine sotsiaalkeskus ning Hilariuse koolihoone erivajadustega lastele.

Planeeritav 7000 m2 suurune maa-ala asub Tuisu tänava, Rahumäe tee, A. H. Tammsaare tee ja Järve tänava vahelises kvartalis. Tuisu tn 20 kinistu on Tallinna linna omandis. Kinnistul asuvad amortiseerunud lasteaiahoone ning abihoone, nende rekonstrueerimine on ebaotstarbekas. Planeeringuala on endine nõukogude sõjaväe territoorium. Hoonestusala paigutamisel krundile arvestatakse olemasoleva kõrghaljastuse säilitamise vajadusega.

Planeeritava ala naabruses paiknevad K-Rautakesko ehitusmaterjalide kauplus, ehitamisel olev üheksakorruseline Tammsaare Ärikeskuse ning parkimismaja. Planeeritava ala kontaktvööndit läbivad ülelinnalise tähtsusega tiheda liiklusega A. H. Tammsaare tee ja linnaosa tähtsusega Tondi tänav. Planeeringualale suhteliselt lähedal asuvad nii bussipeatused kui ka Järve raudteejaam.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet. Detailplaneeringu eskiislahenduse koostas PlaanPlaan Arhitektuuribüroo OÜ koostöös OÜ-ga Casa Projekt.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed