Arco Vara: elamute hinnad pole enamikule jõukohased

Kuna Tallinnas paiknevate elamute hinnad ei ole enamikule ostjaskonnast jõukohased, on ostjad suunanud pilgud Tallinnast ca 30-40 km raadiuses asuvate piirkondade poole, vahendab Arco Vara turuülevaade.

Suvilat või vanemat elumaja soetades eelistatakse hoonet, mida on lihtne aastaringselt kasutusele võtta. Eelistatumad on piirkonnad, mis paiknevad suuremate asulate (nt. Saku, Saue jne) naabruses ning kus on hea infrastruktuur ja transpordiühendus Tallinnaga.

Tallinnast kaugemal kui 40 km asuvaid vanemaid elamuid soetatakse peamiselt eesmärgiga hooned kasutusele võtta hooajaliselt (suvitamiseks). Seejuures on likviidsemad looduslikult eripärased kinnistud (nt. ilus kõrghaljastus, reljeefsus, veekogu lähedus). Vanemate (talu)hoonete hinnad sõltuvad eelkõige nende elamiseks kõlbulike pindade suurusest ja korrasolekust. Muud pinnad huvitavad tänast ostjat vähe.

 Ka üle 2 ha suurune krunt ei lisa kinnistule olulist lisaväärtust (va. juhul, kui tegemist on arenduspotentsiaaliga). 1-2 ha suurune krunt on piisavalt privaatne ning suurema krundi puhul muutub probleemseks selle korrashoid.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Nordic Houses otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed