Viru hotelli omanikud tahavad linnalt uut ehitusõigust

Viru Poja ehituskeelu kompenseerimiseks soovib Viru hotelli omanikfirma Pontos Group linnalt Viru kinnistule uut ehitusõigust.

Pontos Group on praeguseks kohtusse kaevanud Tallinna volikogu otsuse, millega 17-korruseline Viru Poeg kustutati ala detailplaneeringult, kuid soovib jõuda linnaga kohtuvälisele kokkuleppele ehituskeelu kompenseerimiseks, kirjutab Tallinna Postimees.

Pontos Group kui ka linnavõim on jõudmas arusaamisele kohtuvälise lahenduse otstarbekuses, mille aluseks on neutraalne audit, mis hindab detailplaneeringu tühistamisega seotud kahju arendajale.

Kokkuleppe saavutamiseks linnavalitsusega esitles Pontos Groupi tegevdirektor Kai Becker eelmise aasta lõpus Viru Poja detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisega kaasneva võimaliku kahju olemuse ja suuruse hindamise raportit ning tegi omapoolsed ettepanekud kompensatsiooni võimalusteks.

«Antud kohtuistung on täna juba vaid protseduuriline küsimus, kuna oleme koos linnavalitsusega jõudmas ühisele arusaamisele kohtuvälise kokkuleppe saavutamise vajadusest,» lausus Becker. «Samas on selge, et niikaua, kuni me konkreetsete kokkulepeteni jõudnud ei ole, peame jätma endale võimaluse lahendada tekkinud olukord läbi kohtutee.»

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed