Tallinnasse Kadaka teele kerkivad korruselamud

Tallinna linnavalitsus kehtestas planeeringu, mille kohaselt kerkivad aadressile Kadaka tee 191a viie- kuni seitsmekorruselised elamud.

Ekspresskinnisvara vahendab, et planeeritav maa-ala asub Haabersti linnaosas ning selle suuruseks on 2,46 hektarit. Ettrepaneku kohaselt rajatakse kolm viiekorruselist ning üks seitsmekorruseline korterelamu. Piirkond on looduslikult kena, sisaldades samas ka endiseid militaarvaremeid ja raudteeharu. Lähedal asuvad seitsmekorruselised elamud ning mõni lao- ja tootmishoone.

Seletuskirjast selgub, et detailplaneeringu koostamise aluseks on visioon looduskaunis keskkonnas asuvatest korterelamutest, mis on planeeritud avada väliskeskkonda, kasutades ära antud ala reljeefist tulenevaid võimalusi. Välisviimistluses on lubatud kasutada betooni, puitu, plekki ja klaasi, plekk-kattega fassaade kasutada aga ei tohi.

Plaanide kohaselt tuleb seitsmekorruselise elamu esimesele kolmele korrusele parkla ning ülejäänutele korterid. Viiekorruseliste hoonete esimesed korrused jäävad avatud ning ke neisse on ette nähtud autokohad. Kortereid on kavandatud kokku kuni 156.

Detailplaneeringu eskiislahenduse koostas AS K-Projekt, kinnistu omanik on Hundiaugu Kinnisvara.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Nordic Houses otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Ehituse erilehed