Igast pakkumisest viiendikku allahindlust ei saa

ERI Kinnisvara tegevjuht Andres Teder ütles ehitusuudised.net-le, et Tallinna linnaosade korteritehingute pakkumishindade ja tehinguhindade vahemik on suur, kõikudes piirkonnast olenevalt 20 – 30%.

„Mis ei tähenda loomulikult seda, et igast pakkumisest saaks vähemalt -20% alla, kuna osad pakkumised ongi kiire müügivajaduse tõttu reaalse tehinguhinna tasemel,“ ütles ta.

Tema sõnul tasub üldiselt küll pakkumise tegemise juures aluseks võtta viimased tehinguhinnad. Kuid nagu statistikasse ikka, tasub keskmisse natuke ettevaatlikult suhtuda. Pigem on õigem kasutada tehingute mediaanhinda, mis näitab täpsemalt mis tasemel teostatakse suurem osa tehinguid.

Loomulikult peab ka valitud objekt olema seisukorralt ja parameetritelt keskmine, oluliselt teiste näitajatega kinnisvaraobjekt võib olla vastavalt kõrgema või madalama hinnaga.

Teder lisas, et pakkumishindade keskmisest kõrgemat taset soodustavad paljud sellised pakkumised, kus hetke müügivajadus pole suur ja pakkumine lihtsalt üleval, et „ehk näkkab“. Ja  sellistel kuulutustel ei ole ka pakkumishinda turusituatsioonile vastavalt korrigeeritud

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed