Sundmüügist kinnisvara ostja peaks tähelepanu suunama kommunikatsioonidele

A&A Kinnisvara atesteeritud kinnisvaraspetsialist Ahti Silk ütles ehitusuudised.net-le, et poolelioleva kinnisvara ostusoovi korral peaks esmalt kõrgendatud tähelepanu suunama esmalt objektile, seejärel objekte teenindava kommunikatsioonide olemaolule ja nende tarbimise võimalusele.

Lisaks ehituseksperdi analüüsile soovitas ta ka välja selgitada kellega on sõlmitud kommunikatsioonidega liitumiseks lepingud, mis ulatuses need on täidetud (kas on välja ehitatud), kes on tarbitava teenuse pakkuja, kellelt omakorda võiks üle küsida teenuse tarbimise asjaolud ja võimalikkuse.

Ta hoiatas, et eespoolnimetatut mittejärgides võib odava hinna eest pakutu osutuda kas kasutamiskõlbatuks või näiliselele hinnale lisandub kommunikatsioonide rajamise tasu.
   
„Infrastruktuuri rajamise kohustus on tavaliselt piirkonna arendajal, soovitan julgelt täpse sellekohase info saamiseks pöörduda kohaliku omavalituse poole,“ märkis ta.

Ümbruskonnas olevate müümata kinnistute suhtes peaks kohalikus omavalitsuses tutvuma nende detailplaneeringute ja ehitusõigusega. Seda kuidas edeneb naaberkinnistute müük teab ainult müüja ise. Spetsialisti sõnul peaks leppima senise olukorraga ja olema valmis uue naabri tekkides  ehitustöödega kaasnevate häirivate olude väljakannatamiseks.       

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed