Valmis Kaitseliidu Tartu Maleva õppe- ja tagalakeskuse rekonstrueerimise projekt

Veebruari alguses viis Sirkel & Mall lõpule Kaitseliidu Tartu Maleva õppe- ja tagalakeskuse rekonstrueerimise projekti koostamise.

Projekti eesmärk on endise autobaasi hoonestuse ümberkujundamine Kaitseliidu Tartu Maleva õppe- ja tagalakeskuseks. Valminud projekt on aluseks olemasoleva hoonestuse renoveerimis- ja rekonstrueerimistöödeks. Tulemuseks on Kaitseliidu vajadustele vastav multifunktsionaalne kompleks, kus on tagatud kaasaegsed auditoorse väljaõppe võimalused (sh majutusvõimalus), varustuse hoiustamise ja hooldamise tingimused ning tehnika hoolduse- ja remondivõimalused. Samuti on planeeritud kompleksi alalised töökohad nimetatud funktsioonide tagamiseks.

Hoonete kompleksi arhitekt Erkki Tikk sõnas, et projekteerimisülesande lahendamisele aitas oluliselt kaasa põhjalik suhtumine ja asjaajamine Tellija poolt nii lähteülesandes kui projekteerimise käigus. Ta lisas veel, et projekti nägemuse täitumisel saab Tartu linn juurde hea logistilise paigutusega kaitse- ja päästesõlme, mis suurendab märgatavalt Tartu ning ümberkaudse elanikkonna turvatunnet.

Kaitseliidu kinnisvarajaoskonna juhataja Toomas Kuningas rõhutas, et loodav tehnika remondivõimekus on olulise tähtsusega lisaks Kaitseliidu Tartu Malevale ka Kaitseliidu Valgamaa, Sakala, Jõgeva, Põlva ja Võrumaa malevatele.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed