Palkehitiste taastamiseks pakutakse konsultatsiooni

Veebruarist aprillini saavad nelja Lõuna-Eesti maakonna vanade palkehitiste omanikud küsida konsultatsiooni oma vana palkhoone seisundi hindamiseks ja hoone kordategemiseks.

Maaleht kirjutab, et ettevõtmise eesmärgiks on aidata kaasa traditsioonilise taluarhitektuuri heaperemehelikule arendamisele ja algupärase välimuse säilitamisele.
 
Projekti käigus käib MTÜ Vanaajamaja meeskond välitöödel, hindab hoone seisukorda ja koostab kirjaliku eksperthinnangu koos soovitustega hoone taastamistööde järjekorra, hädavajalikkuse ja materjalide osas.
 
Eraldi tähelepanu all rehielamud, mille kohta täidetud inventeerimisankeete kasutatakse Eesti Vabaõhumuuseumis maa-arhitektuuri andmebaasi koostamisel.

Samuti on oodatud info kogenud ehitusmeistrite kohta, kes tegelevad käsitsi palkmajade ehituse või taastamisega, maakivi-, vundamendi-, savi- vm traditsiooniliste ehitustöödega ning sooviksid liituda MTÜ Vanaajamaja käsitöömeistrite andmebaasiga.
 
2008. aastal viis MTÜ Vanaajamaja sarnase projekti läbi Põlvamaal, mille käigus sai konsultatsiooni 80 Põlvamaa talu.
 
Ettevõtmist toetab Põlva Maavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Projekti partneriteks on Eesti Vabaõhumuuseum, Põlva Maavalitsus, MTÜ Seto Käsitüü Kogo ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed