Riik ei taha toetada liigset ehitamist

Kuigi ehitusettevõtjate liit ootaks riigiabi ka oma sektorile, ei pea majandus- ja kommunikatsiooniministeerium seda õigustatuks, kirjutab Ärileht.

Ministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja Lauri Tammiste ütles liidu juhi Indrek Petersoni soovi kommenteerides, et niigi küllastunud kinnisvaraturgu abipaketiga ei toetata.

“Meie välja pakutud abimeetmete pakett on suunatud eksportijatele seetõttu, et nemad toovad Eestisse raha juurde ja aitavad sel moel tasakaalustada laenurahal tuginenud sisenõudluse ärakukkumist,” põhjendas Tammiste. “Kui vaadata analüütikute hinnanguid ja prognoose 2009. aasta kohta, siis on müümata varusid kinnisvarasektoris ligi 2-3 aasta jagu ning veel on ka viimaseid uusarendusi turule tulemas.”

Selles kontekstis ei pea ministeeriumi esindaja mõttekaks, et riik üleinvesteerimist veelgi forsseerib.

“Küll aga on mõistlik teha võimalikult palju investeeringuid avaliku infrastruktuuri arendamisse ning seda olulisel määral Euroopa Liidu struktuurfondide toel,” lisas ta ja ütles, et käesoleval aastal seda teed ka minnakse, investeerides teedeehitusse, haridusse, veemajanduse arendamisse ja mujale.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed