Tallinnas makstakse töölisele vähem kui mujal

Aeg - mil Tallinn oli kõikide ehitustööliste eldoraado – on lõplikult möödas, sest pealinna kogunenenud tohutu ehitustööliste hulk on palgad löönud allapoole kui mujal Eestis.

Vennad Ehitus tegevdirektor Agu Mutli ütles ehitusuudised.net-le, et suur konkurents on mõjunud eriti rängalt Tallinna ehitustööliste palkadele. Tema sõnul tuleb ehitustöölistele põhipalga osas 15 protsenti vähem maksta, kui aasta tagasi. „Ent see on vaid põhipalga osa, tulemuspalga osa pole enam üldse,“ märkis ta. Ka uusi töötajaid pole neil vähemalt poole aasta jooksul plaanis võtta.

Mutli sõnul on kõige enam langenud maalrite ning kipsipaigaldajate töö väärtus – kui aasta tagasi tuli maksta 60 krooni ruutmeetri eest, siis nüüdseks on sellise masstöö hind langenud 30 kroonile ruutmeetri kohta. „Väiksemate üksiktööde hind on vähem langenud,“ märkis ta.

Abitööde  hind on samuti langenud – kui varem tuli maksta 70 krooni tunnist, siis nüüdseks on 50 krooni maksimaalne hind, mida välja käiakse, märkis ta. „Abitöölisi pole tegelikult üldse enam vaja, sest põhitöölistel on nii vähe tööd, et nood teevad hea meelega ka abitööd ära,“ märkis ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed