Palamusele ehitatakse esimene uus ühiskondlik passiivhoone

Täna pannakse Palamuses uuele vallamajale nurgakivi, mis on eriline just seetõttu, et tegemist on passiivhoonega.

 See tähendab, et Palamuse vallamajas on kasutatud looduslikke energiaallikaid, et hoida optimaalset temperatuuri ning muuta hoone maksimaalselt energiasäästlikuks.

670 m² suuruse hoone on projekteerinud arhitektuuri- ja inseneribüroo Sirkel & Mall ning ehitus tööd viib läbi Maru Ehitus. Hoone autorid on Urmas Luure ja Tõnu Rebane.

Antud passiivhoone vähendab energiale kuluvaid halduskulusid poole võrra ja võimaldab ehitisel funktsioneerida ka ilma aktiivse energiallikata.

Urmas Luure sõnul on arhitektid rahul, et vallal oli julgust otsustada passiivhoone projekti kasuks. See on inveseering, mis ennast kindlasti ära tasub.

Palamuse vallavanema Urmas Asteli sõnul motiveerib töötajaid uue majaga kaasnevad paremad töötingimused. Vallavanem on projekteerimistöö tulemusega rahul ning samuti edenevad hästi ehitustööd.

Ehituse projektijuht Rainis Traksi sõnul ollakse töödega graafikus ja maja valmib tähtajaks. Tavapärasest rohkem tuleb tähelepanu aga pöörata soojustusele ja ventilatsioonile, kuid eks iga ehitus on eelmisest erinev.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed