1Partner: uute büroohoonete lammutamisjutt on jura

Kellegi tegelase väide, et kohe-kohe hakatakse pooltühje büroohooneid lammutama on ebaprofessionaalne ja amatöörlik kirjutab 1Partner Kinnisvara Investeeringute juht Üllar Hinno ehitusuudised.net-le.

. Sama oleks väita, et kui tuttuue liisingusse võetud auto liisingmakseid enam ei tasuta siis viiakse masin autolammutusse. Kindlasti paljude büroohoonete äriplaanis planeeritud üürihinnad ning vakantsus ei realiseeru, see tähendab et äriplaanis arvestatud 5-15% vakantsuse asemel seisame täna silmitsi pooltühjade hoonete ja poole väiksema üüritulu ees.

Tänaseks on selge, et kõige paremini töötab väga tugeva kontseptsiooniga ärihoonete kompleks, näiteks Ülemiste City ning kaotavad üksikud eraldi ning tuiksoontest kaugel asuvad ärihooned. Kõige kulukam on omanikul, on selleks arendaja või pank, ülal pidada mitut pooltühja hoonet. Seetõttu jõuame lõpuks ikka sinna, et kas omanikud või pank valivad välja ökonoomsemad ja ratsionaalsemad hooned välja, tulevad väga tõsised läbirääkimised arendajate ja üürnikega ning näeme mitme ärihoone poolsunduslikku täispanemist.

Olemasolevate majade rahavoog maksimeeritakse ja tühjad majad konserveeritakse, sest ühe uue büroohoone jäätmekäitluse korrale vastav lammutamine on samuti väga suur kulu.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed