Rautakesko ei usu kodumaise ehitusmaterjali hinnalangust

Rautakesko turundusjuht Annika Oja ütles ehitusuudised.net-le, et kodumaiste ehitusmaterjalide hinnad oluliselt ei lange, sest tootjate sisendid ei ole odavnenud.

„Samas on võimalik, et hinnalangus toimub importkauba sortimendis, sest jaemüüjad otsivad jätkuvalt odavamaid tarnijaid. Suurenenud on tarbija ootused odavmüükidele ning allahindluste hulk on suurenenud,“ märkis ta.

Oja andmetel on Rautakesko müük äriklientidele kahanenud, kuid kasvanud on müük jaeklientidele. Seda põhjustel, et ehitustrend on asendunud enam remondiga ja inimeste kodune remondivajadus pole kadunud.

Ka Rautakesko tootevalik keskendub aina  rohkem erakliendile, pakkudes soodsaimat ostukorvi ja isetegemiseks sobivaid kaupu.

Tootegrupina on kukkunud üldehitusehitusmaterjalide müük, samas kasvasid aiakaupade, siseviimistluse ja sisustuse kaubarühmad, kus oluliseks konkurentsieeliseks loeme ka Rautakesko kontserni oma brändi Cello soodsat hinnakujundust ja aina laienevat omanäolist valikut, ütles Oja.

Rautakesko on aasta jooksul arendanud kauplustevõrku, mille tulemusena on vaatamata ehitussektori langusele keti turuosa kasvanud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed