Ekspert: büroohooned meelitavad rentnikke üle

A&A Kinnisvara tegevjuht Aivar Villemson ütles ehitusuudised.net-le, et võib näha rentnike ülemeelitamist ja laialdasemat rentnike ülekolimist ühelt pinnalt teisele.

Sellel aastal võiks büroopindade väljarentijaid  võrrelda suusamüüjatega lumevaesel talvel, pakkumine on , aga nõudlust pole. Kergem on kindlasti sellistel büroohoonetel, kus tuumrentnik juba olemas, või enamus rendipindu juba aktiivses kasutuses. Rasekemaks kujuneb olukord alles valminud või valmivatesse büroohoonetesse rentnike leidmisega.

Villemsoni sõnul on ülemeelitamine seotud kulude kärpimisega, kolitakse üle nii rendihinnalt odavamatele kui ka ruumilt väiksematele pindadele.

Tema ennustuse kohaselt  vakantsus kindlasti suureneb ja eelkõige nendes büroohoonetes, kus on tasulised auto parkimiskohad, mis on ka üheks oluliseks kokkuhoiu kohaks.

„ Kõrged parkimistasud kesklinnas võivad olla ka üheks põhjuseks, miks kesklinnas renditud büroopind vahetataks kesklinnast eemal paikneva rendipinna vastu, kus parkimiskulud on oluliselt väiksemad või puuduvad üldse. Büroohoone omanikul pole ka mõtet hoida rendihindu kõrgel ja maja niiöelda tühjana,“ soovitab ta

Villemsoni hinnangul tuleks  pigem langetada hindu, et kindlustada endale rentnikud ja stabiilne sissetulek. Sest  hoides hinda kõrgel, kaotatakse kliendid, kes saavad pakutavat renditeenust odavama hinnaga kuskil mujal. Büroopindade rentimine on aga suhteliselt pikaajaline tehing ning pärast potensiaalse kliendi kaotust tuleb järgmist oodata võibolla pikka aega.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed