Port Artur üritas kaevetöid peatada

AS Port Artur üritas Pärnu kesklinna kerkiva Pärnu Keskuse ümber toimunud kaevetöid peatada, kohus äriühingu soove ei rahuldanud.

Pärnu Postimees kirjutab, et 12. detsembril esitas advokaat Martin Tälli Port Arturi nimel Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumajale taotluse kahe Port Arturi kaubamaja vahelises parklas toimuvad kaevetööd viivitamatult peatada. Port Arturi arvates ei vasta kaevetööde ehitusload kehtivale detailplaneeringule ja et parklat kasutavad kaubanduskeskuse kliendid, on tema õigusi rikutud.

Hommiku 2a kinnistu, kus kaevetööd toimuvad, kuulub linnale. Port Artur on seda aastaid kaubanduskeskuse klientide parkimiseks kasutanud, rajamata oma maale ühtegi parkimiskohta.

2006. aasta lõpus kuulutasid linnavalitsus ja Pärnu Keskust ehitavad erainvestorid välja arhitektuurikonkursi Aida ja Põhja tänava ehitamiseks. Konkursi võitnud Katrin Koov ja Kaire Nõmm tegid ettepaneku rajada Port Arturite vahelise parkla asemele linnaväljak, kus võiks turgu pidada ja kontserte korraldada. Kuni väljakule purskkaevu ei ehitata, on seal kümne auto parkimiskohad.

Port Arturile selline lahendus ei meeldinud, sest külastajatele tuli uued parkimiskohad leida.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed