Tallinnasse Veerenni tänavale plaanitakse elamukvartalit

Tallinna linnavalitsus on algatanud detailplaneeringu, mille kohaselt soovib arendaja rajada Veerenni ja Varre tänava vahelisse kvartalisse kuus kortermaja, millest enamuses asuksid ka mõned äriruumid.

Ekspresskinnisvara vahendab, et planeeritav 0,82 hektari suurune maa-ala asub aadressidel Veerenni 49/1, 49/2 ja 51 ning Varre 3 ja 7. Kruntidele soovitakse rajada viis kuni kolmekorruselist bürooruumidega korterelamut ja üht kolmekorruselist ainult korteritega korruselamut. Praegu asuvad nimetatud kinnistutel kahekorruselised eramud, mis kavatsetakse lammutada. Piirkonda jäävad valdavalt kahekorruselised üksikelamud ja endine tootmishoonete ala Veerenni tänava ääres. Läheduses paikneb ka Veerenni – Magasini – Herne – Õilme tänavate vaheline väärtusliku miljööga kvartal.

Tallinna üldplaneeringu kohaselt on tegu korruselamumaaga.

Äriruurmidega korterelamutesse kavandatakse kokku 25 korterit ja kuuendasse, ainult elamispindadega korrusmajja rajatakse munitsipaalotstarbega ühiselamu. Hooned kavandatakse korrastatud tänavaruumi kujundamiseks paralleelsetena Veerenni tänavaga. Majade maksimaalne kõrgus võib olla 10 meetrit.

Planeeringuala erinevad kinnistud kuuluvad nii riigile, Tallinna linnale kui ka osaühingutele Bluecom ja ABC Ehitus. Detailplaneeringu eskiisi koostas AS K-Projekt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Sika is looking for a GENERAL MANAGER

Sika Estonia OÜ

03. aprill 2017

Riigi Kinnisvara otsib TEHNOHOOLDUSE PROJEKTIJUHTI

Riigi Kinnisvara AS

29. märts 2017

Inseneriprojekt otsib ehituse JUHTKONSTRUKTORIT

M-Partner HR OÜ

12. aprill 2017

Ehituse erilehed