Kuressaares selgitatakse välja aasta ehitised

Kuressaare Linnavalitsus kuulutas välja konkursi parimate 2008. aastal valminud ehitiste leidmiseks.

Kui varasematel aastatel on parima ehitise väljaselgitamiseks tuginetud vaid asjatundjatest koostatud žürii arvamusele, siis sel aastal kaasatakse parima hoone leidmiseks ka kodanikud.

Konkursiga selgitatakse välja žürii ja sellele järgneva rahvahääletuse poolt parimaks tunnistatud objektid. Sel aastal koosneb žürii kolmest liikmest, kelleks on endine Kuressaare linnaarhitekt Toomas Paaver ning arhitektid Margit Mutso ja Katrin Koov.

Zürii valib 2. jaanuaril välja 3-7 objekti, millele omakorda saavad seejärel hinnangu anda kodanikud. Kuressaare linnaarhitekti Hannes Koppeli sõnul on praeguseks hetkeks välja valitud ligikaudu paarkümmend objekti, mida žürii hindama asub ning 2. jaanuari õhtuks peaksid välja valitud objektid ka kõigile internetis hindamiseks üleval olema.

"Võib öelda, et ehkki niivõrd suuri objekte kui eelmisel aastal, mil võistlemas oli mitu suurt spad, sel aastal ei ole, ei tähenda see samas seda, et tase oleks langenud. Sel aastal annavad rohkem tooni kvaliteetselt projekteeritud ja ehitatud eramud," sõnas Kuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed