Toorme kallinemine hakkab ehitusmaterjali hinda kergitama

AS Uninaks juhataja Guido Piksar ütles ehitusuudised.net-le materjaliturgu hinnates, et kuna toore ja energia kallineb, on oodata ka materjalide hinnatõusu.

Tema sõnul tuleb nüüd tootjate poolelt vaadata viimase kahe-kolme aasta tagusele tegevusele. Viimane vormis nüüdse olukorra. "Nüüd tuleb tõehetk - sama, mis kinnisvaras, ei midagi teisti," lisas Piksar.

Samas toore ja energia kallinevad kuivsegusid tootva firma jaoks pidevalt, vaid nafta hind on andnud järele. Seega on tekkimas surve toodete hinna tõstmiseks. Firmad, kes püüavad hindu alla suruda, kaua enam ei jätka - selline poliitika on tema väitel nüüd ülejõukäiv isegi suurtootjaile.

Algava aasta esimesel poolel Piksari hinnangul tarbija jaoks ei muutu, vaid sortiment väheneb, kuna tootjal pole enam mõtet toot ega turustada niivõrd suurt nimetusi tooteid - keegi suurt ei osta ju.

Väiksemad tootjad-tegijad ilmselt loobuvad. Edasi tuleb materjalidel ilmselt ikkagi hinnatõus - sest buumiajal müüdi tooteid massiliselt alla omahinna, leidis ta.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

FlexoVent otsib MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

14. juuli 2017

Nordic Houses otsib PROJEKTEERIMISE ÜKSUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. juuli 2017

Ehituse erilehed