Mainekas EA Reng sõlmis lepingu Ukrainas

Arhitektuuri- ja projekteerimisbüroo EA Reng sai Ukrainas 45 miljoni kroonise lepingu hiigelkaubanduskeskuse projekteerimiseks Krivoi Rogis.

Koos tütarettevõttega Kiievis eelmise nädala lõpus lepingu sõlminud EA Rengile on see ettevõtte aegade suurima leping.  

Tellijaks on pikaajaline koostööpartner, Baltikumi päritolu investor, kellele projekteeritakse 135 000 ruutmeetri suurune kaubandus-meelelahutuskeskus Ida-Euroopa «terasepealinna» Krivoi Rogi. Keskus tuleb kaks ja pool korda suurem kui Ülemiste kaubanduskeskus Tallinnas, mille on samuti projekteerinud EA Reng projekteeritud.

«Sellised lepingud ei sünni üleöö,» ütles EA Reng juhatuse esimees Jüri Rass.Ta lisas, et  kahe aasta tagune otsus minna Ukraina turule on end igati õigustanud, seda enam, et EA Reng on Eesti muutunud turusituatsioonis liiga suur projekteerimisfirma.

Kõnealune projekt sünnib virtuaalse mudelina paralleelprojekteerimisega Kiievis ja Tallinnas, st nii siin kui seal töötavad arhitektid ja insenerid online'is ning Tallinnas tehtud muudatus on mõne hetke pärast näha Kiievis ja vastupidi.

Äsja valmis EA Rengil Tallinn-Tartu I klassi maantee Aruvalla-Kose lõigu projekt. Teistest olulistest töödest on käsil peaprojekteerijana Eesti Rahva Muuseum ja Ugala teatri ümber- ja juurdeehitus. Ukrainas on töös veel suured kaubandus- ja meelelahutuskeskused Kiievis ja Zaporoþjes.

EA Rengi tegevusalaks on arhitektuurne ja ehituslik projekteerimine, projektijuhtimine ja järelevalve ning sellealane konsultatsioon. Ettevõte asutati 1990. aastal ja tal on kaks sidusettevõtet: IB Aksiaal OÜ, mis tegeleb kütte, ventilatsiooni, jahutuse ja elektrisüsteemide projekteerimisega ning EA Reng Project Ukrainas.

Tänavu prognoosib EA Reng konsolideeritud käibeks 85 mln kr, mullune käive oli firmal 84 mln kr. EA Rengis töötab koos sidusettevõtetega 120 inimest.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

Ehituse erilehed