Kadaka teele tuleb uus ärihoone

Tallinna linnavalitsuse poolt vastuvõetud detailplaneeringu kohaselt ehitatakse Kadaka teele seitsmekorruseline büroohoone ja kolmekorruseline parkimismaja.

Planeeringuala on 1,16 hektari suurune ning asub aadressidel Kadaka tee 32 ning Artelli 16 ja 18, mis liidetakse üheks kinnistuks. Praegustel kruntidel asuvad metallangaarid ja kolmekorruseline ärihoone, mis kõik lammutatakse, kirjutab EkspressKinnisvara. Piirkond koosneb nõukogude-aegsetest tootmishoonetest, millest osa on rekonstrueeritud, renoveeritud või kuuluvad lammutamisele.

Kavandatav kuni seitsmekorruselise ärihoone rajatakse kinnistu Kadaka tee poolsele küljele paralleelselt tänavaga. Seitsmekorruseline, maksimaalse kõrgusega 26 meetrit, tuleb vaid büroomaja keskmine plokk. Muus osas on hoone kavandatud kuuekorruselisena.

Maja fassaad jaguneb visuaalselt kolmeks: kaks tellistest hooneosa ühendatakse klaasosaga. Esimesele korrusele tulevad erinevad kaubanduspinnad ja ülemistele korrustele bürood.

Kolmekorruseline parkimismaja on liigendatud kuueks väikese kaldega tasandiks, millest üks asub maa all, et vältida järske panduseid hoone sees. Majja tuleb 166 autokohta.

Detailplaneeringu eskiisi koostas K-Projekt ning seda taotles OÜ VWF Kinnisvara.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed