Rohelised: Ropka sild ohustaks linde

Eesti Roheline Liikumine (ERL) soovitab Tartu linnavalitsusel loobuda Ropka silla rajamisest, kuna see ohustaks Natura 2000 võrgustikku kuuluvat Ropka-Ihaste linnuala, kirjutab Tartu Postimees.

ERL ei pea Ropka silla rajamist otstarbekaks ja on seisukohal, et liikumisvajaduse kataks ka  plaanitav Ringtee sild. Silla ehitamist võiks kavandada vaid sellises olukorras, kui alternatiivsed lahendused puuduvad ja sild tuleks ehitada üldiste huvide seisukohast eriti mõjuvatel põhjustel, märgib ERL oma teates.

Ropka silla rajamise soovi on põhjendatud väitega, et sild on linnale eluliselt vajalik. ERL hinnangul on esiteks Ropka sillale vähemkahjulikud alternatiivid olemas (0-alternatiiv või tunnel). Teiseks puuduvad ka eriti mõjuvad põhjused silla ehitamiseks, kuna kavandatav Ringtee sild suudaks üksi ka piisavalt hästi autoliiklust kesklinnast eemale juhtida.

Selle olulisuses pole aga ERL kaugeltki veendunud, sest linnavalitsuse enda tellitud uuring (Stratum 2006) on kinnitanud, et Ringtee sild suudab piisavalt hästi asendada Ropka silda. Samuti hakkaks sild kulgema üle rahvusvahelise tähtsusega Natura 2000 linnu- ja looduskaitse ala.

Tartu linnavalitsuse poolt tellitud uuring Stratum 2006 näitas, et Ropka silla lisamine Tartu liiklusskeemi vähendaks tipptunni liiklussagedust Võidu sillal aastal 2030 vaid umbes 10 protsenti.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed