Liivi lahte tulevad meretuulepargid

Eesti Energia Taastuvenergia Ettevõtte korraldatud Liivi lahe meretuuleparkide eskiisprojekteerimise konkursi võitis projekteerimisfirma Sweco Projekt AS, kellega koos asuvad eskiisprojekte koostama OÜ Corson ja Eldeco Inseneribüroo OÜ.

Eesti Energia alustas meretuuleparkide programmi 2008. aasta alguses. Programmijuhi Eero Saava sõnul on Liivi laht sobiv just tuulekliima ja läheduses asuvate kõrgepingevõrkude tõttu. Projekteerija ülesanne on vaadelda mitut võimalikku ja erineva võimsusega asukohaalternatiivi.

Tuuleenergia tootmine on seoses saastetasude kasvu ja Euroopa Liidu kliimapaketiga väga päevakajaline teema, teatavasti tuulegeneraatorid kasvuhoonegaase ei eralda. Aare Uusalu, Sweco Projekti juhatuse esimees kinnitab, et olulise keskkonnateemaga tegelemine on neile väljakutse. Eestis paisatakse praegu 1 kWh elektrienergia tootmisel atmosfääri keskmiselt 1,18 kg süsinikdioksiidi, Poolas 0,96, Saksamaal 0,46 ning Euroopa Liidu keskmine on 0,34.

Eestis peagi vastuvõetav seadusemuudatuste pakett loob õiguslikud alused meretuuleparkide rajamiseks. Samuti käsitleb meretuuleparkide rajamise vajadust elektritootmiseks kasutatavate allikate mitmekesistamiseks
majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt väljatöötatav Eesti elektrimajanduse arengukava 2008-2018.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Saarte Liinid otsib EHITUSE PROJEKTIJUHTI

Saarte Liinid AS

21. august 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ehituse erilehed