Tallinn ehitab järjekordse sotsiaalmaja

Tallinn oma järgmise aasta eelarvest ehitada Paljassaare tee 35 uue sotsiaalmajutusüksuse, tegu oleks kolmanda vastava objektiga pealinnas.

Tallinna linnas on vajadus sotsiaalmajutuskohtade järele endiselt suur.  Seisuga 27. november 2008 ootab sotsiaalmajutusüksusesse majutamist 339 isikut, sealhulgas 63 perekonda ja üksikuid inimesi on 164.

Mõne aasta eest Paljassaare tee 35 poolelijäänud ehitise funktsiooni muutmine  öömajast sotsiaalmajutusüksuseks vajab ümberprojekteerimist ning pesemis-, söögitegemis- ja tualetivõimaluste juurdeloomist. „Arvestades, et hoone on kohtuvaidluste tõttu seisnud kaua tühjana, on pärast hoone ekspertiisi kujunenud projekti maksumuseks koos sisustusega viis  miljonit krooni, sealhulgas projekteerimine ja ehitusjärelevalve ca 200 000 krooni, ehitustööd ja territooriumi korrastamine ca neli  miljonit krooni ja sisustamine ca 800 000 krooni,“ prognoosib Sotsiaal- ja Tervishoiuameti arendus- ja haldusosakonna juhataja Raivo Allev. „Hoonesse on kavas  majutada  lastega peresid,  üksikemasid ning eakamaid naisi, kokku tuleb sinna ligi poolsada kohta.“

Kavas on alustada ehitustöödega juba käeoleva aasta detsembris.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed