Tallinn renoveerib koole 200 miljoni eest

Tallinna 2009. aasta eelarve näeb ette ligi 200 miljonit krooni Tallinna Lilleküla gümnaasiumi, Mahtra gümnaasiumi, Juhkentali gümnaasiumi ja 53. keskkooli renoveerimise.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on haridusvallas jätkuvalt rõhk õpikeskkonna kaasajastamisel ja koolihoonete renoveerimisel. „Ehkki oleme mitmed pealinna koolihooned juba suutnud korda teha, vajavad veel paljudki koolid kiiremas korras põhjalikku remonti,“ tõdes Jäppinen Raepressi teatel.

Lisaks eelnimetatud koolidele soovib linn koostöös erasektoriga renoveerida 2010. aasta sügiseks veel neli pealinna kooli — Tallinna humanitaargümnaasiumi, Liivalaia gümnaasiumi, Väike — Õismäe gümnaasiumi ja Järveotsa gümnaasiumi.

Ühtlasi jätkab linn programmi „Lasteaiakoht igale lapsele“ elluviimist. Järgmisel aastal valmib pealinnas uus lasteaed Rännaku puiesteel ning taasavatakse lasteaed aadressil Õismäe tee 24, lisaks kavandatakse-alustatakse Tallinna Asunduse Lasteaia tervikrenoveerimist. Kokku plaanib linn tuleval aastal juurde luua ca 430 uut lasteaiakohta.

„Programmi „Lasteaiakoht igale lapsele“ eesmärgiks on tagada igale Tallinna elanikule soovi korral võimalus saada oma lapsele lasteaiakoht,“ nentis Jäppinen. „Lähtudes programmist ja investeeringute kavast on lasteaiakohtade loomisel põhirõhk suunatud uute lasteaedade ehitamisele, ka veel käesoleval kuul avatakse uued lasteaiad Nõmmel ja Pirital.“

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed