Vink: riigihangete seadus ei kehti kõigile ühtemoodi

Eesti Ehituse juhatuse esimees ütles ehitusuudised.net-le, et möödunud nädalal tehtud ringkonnakohtu otsus tähendab, et oma praeguses sõnastuses ei kehti riigihangete seadus kõigile ühtmoodi.

„Selle asemel võimaldab ta tõlgendusi vastavalt ettevõtja oskustele neid leida ja hankijat sobiva tõlgenduse suunas mõjutada. See aga omakorda muudab riigihangetel kvalifitseerimisnõuete esitamise ja menetluse suuresti mõttetuks,“ kommenteeris Vink eelmisel reedel tehtud Ringkonnakohtu otsust, mis tühistas Merko eemaldamise Kukruse riigihankelt.
Otsus puudutab riigihanget “E20 Tallinn-Narva maantee Kukruse-Jõhvi teelõigu ehitust.

Eesti Ehitus esitas riigihangete vaidlustuskomisjonile vaide, et selgitada, kas hankemenetluses hinnatakse pakkujate ja pakkumuste vastavust riigihangete seaduses ja hankedokumentides konkreetselt esitatud nõuetele või on riigihanke nõuetest võimalik ka erinevate tõlgenduste kaudu mööda vaadata ja saavutada siiski riigihankes kvalifitseerumine. Riigihangete vaidlustuskomisjon leidis oma positiivse otsusega, et esitatud vaie oli põhjendatud.

Vink ütles Ringkonnakohtu otsuse kohta, et  ettevõtjatel on võimalik kasutada jagunemist probleemidest vabanemiseks ja tegevuse jätkamiseks. „Nii saab võtta kaasa kõik probleemide eelse perioodi positiivsed näitajad - näiteks käive - ja kasutada neid nii riigihangetel kui erasektori konkurssidel. Konkurssidel osalemist takistada võivad negatiivsed näitajad saab aga mugavalt jätta vanasse või selleks loodavasse uude ühingusse,“ kommenteeris ta.

Vink ütles, et nad ei pea ringkonnakohtu otsust õigeks ja kaaluvad tõsiselt riigikohtu poole pöördumist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Käsi­raamatud ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Talot otsib MÜÜGI PROJEKTIJUHTI

Talot AS

22. aprill 2017

Ruukki otsib MÜÜGIJUHTI

Ruukki Products AS

20. aprill 2017

Sika is looking for a GENERAL MANAGER

Sika Estonia OÜ

03. aprill 2017

Ehituse erilehed