Lääne-Viru firma pürib Baltikumi suurimaks aiamajade tootjaks

Ajal, mil puidutööstused tõmbavad tootmist koomale, laiendab aiamajade tootja Boxer Puidu Eksport tootmist ja vajab rohkem töökäsi.

Ettevõtte Boxer Puidu Eksport Laekvere, Sirvaste ja Tamsalu tehases valmistatakse hööveldatud toodangut ning mitmesuguseid aiamaju. Ettevõtte põhilised koostööpartnerid asuvad Lääne- ja Ida-Euroopas. Eksporttoodangu osakaal on 100 protsenti, kirjutab Virumaa Teataja.

Firma tootmismeister ja tehnikajuht Madis Treial rääkis, et ASi Boxer Puidu Eksport jaoks oli murranguline 2007. aasta, kui Laekvere saetööstuse tootmisangaaridesse pandi üles uued järkamissaed, tapifreesid, höövelpingid ja elektrilised puidutöötlemisseadmed. "Alustasime freesprussmajade tootmist Euroopa turgudele," ütles Treial.

Jõudsalt areneva firma suuremaks probleemiks on täna tööjõunappus. Treiali sõnul on Laekvere tehasesse tarvis kümmekond uut töötajat. "Vajame juurde operaatoreid, liinitöölisi ja abitöölisi. Samuti üht projekteerijat. Praegu ekspordime aiamaju rohkem kui kümnesse Euroopa riiki. Klientide huvi ja nõudlus meie aiamajade vastu kasvab ja suurenenud tellimuste täitmiseks vajame enam tööjõudu," selgitas Treial.

Kui Laekveres toodetakse nelinurkseid aiamaju, siis Sirvastes valmistatakse viie-, kuue- ja kaheksanurkseid paviljone. Tamsalus tehakse freesprussmajadele aknaid ja uksi.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Ehituse erilehed